hm 8000 AS / hm 8000 AS-V SealCut

Hastane ve tıbbi ürün sanayinde kullanılan düz ve peşli  torbaların otomatik olarak üretimini sağlayan torba kapatma makinesi.

Maksimum esnekliği ve en düşük maliyetli üretim imkanını  sağlamak maksadıyla,  Hawo ; hm 8000 AS/AS-V SealCut (V=onaylanabilir) olarak bilinen tam otomatik torba kapatma makinesi geliştirmiştir.  Bu yenilikçi makine bir film dağıtma aleti ile sıcak uygulamalı kapatıcıyı bir araya getirerek standart makaralardan çıkan istenilen  uzunlukta ve miktarda steril ürün torbalarının  otomatik olarak üretimini sağlamaktadır. Torba uzunluğu isteğe göre belirlenmekte olduğundan malzeme tüketimi minimum seviyede tutulmaktadır. Kompakt boylarda ve saatte  yaklaşık 5.000 torba üreten bu makine kendi sınıfındaki cihazlar arasında zirvede yer almaktadır.

İşlevsellik

Makinenin çalışması ve konfigürasyonu  entegre mini klavye  yoluyla ya da  tercihen yenilikçi Hawo IntelligentScansystem/Akıllı tarama sistemi kullanılmak suretiyle sağlanmaktadır. Farklı imalatlar bu itibarla “just a ‘scan’ (örneğin torba uzunluğu 30 cm / 12 in,  kapatma sıcaklığı   190 °C / 375 °F,  kapatma süresi  2 saniye) ile   önceden programlanabilmekte ve  değiştirilebilmektedir.  Etiketleme ve dokümantasyon süreçleri için isteğe bağlı  etiket basıcı/yazıcı  bağlanabilmektedir.  Cihazlar aynı zamanda standart RS 232, USB ve  Ethernet arayüzleri kullanan mevcut yığın dokümantasyon sistemlerine de bağlanabilmektedir.  

Aşağıda belirtilen işlem modları ayarlanabilmektedir. :

¨ sadece kapama modu :  Önceden üretilmiş  torbalar doldurma işleminin ardından dört  taraftan kapatılmaktadır.

¨kesme modu : Torbalar önceden kesilmiş  olup, kapatma işlemine tabi değildir.

¨ üretim modu:   3 tarafı kapatılmış torbalar tümüyle otomatik  olarak  üretilmektedir.

Yüksek Verimlilik

Dakikada 14 devir( saatte 800 devirin üzerinde) neticesinde ortaya çıkan yüksek üretim oranı film torbalarının düşük maliyetli olarak üretilmesini sağlamaktadır.  Aşırı geniş makara tutacağı her biri eş zamanlı olarak kullanılabilen sekiz makara  filmi destekleyebilmektedir. Makine bu itibarla saatte  5.000 torba imal edebilir.  Sadece kapama modunda, önceden yapılmış  torbalar doldurma işleminin ardından uygun bir şekilde kapatılabilmektedir.

 

hm 8000 SD –  İsteğe bağlı ayırma makinesi

Cihazın bir başka avantajı ise torbaları  ayırabiliyor olmasıdır.  hm 8000 AS /AS -V SealCut boylarına göre  torbaları ayırabilmekte, uygun bir şekilde çıkarabilmekte, bitirebilmekte, torbalayabilmekte ya da sıkıca paketleyebilmektedir. Aynı zamanda, cihaza,  hm 8000 SD ayırma modu ekleme imkanınız da mevcuttur.

Ergonomi ve bakım

Enstrümanların hazırlanmasında iş süreçleri mümkün olduğunca basit ve rahat olmalıdır.  Bu nedenle biirim iş alanının ideal bir şekilde kullanımını sağlamak için sıralanmaktadır. Bakım minimuma indirilmiş olup yıpranmış parçalar kolaylıkla değiştirilebilmektedir. 200 watt gibi düşük enerji tüketimi;  hm 8000 AS /AS -V SealCut torba makinesinin (Hawo GreenTek) ne denli tasarruflu olduğunu ortaya koymaktadır.