Tyvek®: Tıbbi ürünlerin ambalajlanmasında mükemmellik standartıdır.

Tyvek® ; Dupont tarafından imal edilen örülmemiş/ dokunmamış bir polietilen kumaştır.

Sağlık hizmeti sektöründe ürünlerin ambalajlanmasında mükemmellik standardı olarak tanınan Tyvek® fiilen her çeşit steril tıbbi malzemenin ve aynı zamanda hem steril hem de steril olmayan çeşitli eczacılık ürünlerinin ambalajlamasında kullanılmaktadır.

Tyvek® ‘ in tıbbi ürünler ve eczacılık ürünleri ambalajlama uygulamaları bu sanayinin tüm ihtiyaçlarını karşılaması üzere üstün kalite standartlarında gerçekleştirilmektedir.  

DuPont™ Tyvek® ; mikropların erişimine karşı dirençli yırtılmaz ve kolay açılma özelliğiyle optimum bir denge sunmaktadır.

Tyvek®  kullanılacağı malzeme özelliğine dayalı olarak kaplanmış veya kaplanmamış olarak kullanılabilir.

Aynı zamanda farklı dereceleri vardır:

  • Tyvek® 1073B; üstün koruma düzeyine sahiptir ve bu özelliği ile mikroplara karşı yüksek dayanım ve engel teşkil etme konusunda tıbbi ürünlerim ambalajlanmasında ideal bir çözüm haline gelmektedir.
  • Tyvek® 1059B; medya- çevre riskine karşı üstün koruma sağlar ve steril tıbbi ürünlerin ambalajlanmasına imkan tanır. Tyvek® 1073B daha hafif olma özelliğiyle, bu kendini kanıtlamış ürün küçük cihazlar ve yuvarlak kenarlı maddelerin ambalajlanması açısından idealdir.
  • Tyvek® 2FS™; delinmeye karşı dayanıklı bir alt katmana sahip olup, kağıdı sertlik ve mikroplara karşı engel teşkil etmek anlamında daha üstün bir hale getirmektedir. Tyvek®’ in en hafif çeşidi tam otomatik zincirli termoform ambalaj makinası için çok uygundur ve aynı zamanda güç ve dayanıma gerek duyulan hassas maliyetli uygulamalar açısından çok uygundur.
     

     

 

DuPont™ ve Tyvek® E. I. DuPont de Nemours ve Şirketi ya da bağlı şirketlerinin tescilli markalarıdır.